Blog Kulinarny GdzieZjesc.info - Porozmawiajmy o jedzeniu - Gotowanie - Podróże kulinarne

7 podstawowych mitów o pizzy, w które prawdopodobnie nadal wierzycie

fotor_139755746983094Pizza to jeden z najpopularniejszych posiłków zamawianych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Choć wydaje nam się, że wiemy o niej prawie wszystko, wciąż pojawiają się nieporozumienia w podstawowych kwestiach dotyczących niektórych zagadnień. W co wierzymy, choć nie jest do końca prawdą?

1. Włosi są odpowiedzialni za wynalezienie pizzy.
Choć wydaje się, że pizza to narodowa potrawa Włochów, skoro ciasto z dodatkami podobne do pizzy ma swoje korzenie w Neapolu, to jednak okazuje się, że starożytni Grecy w swoich zapiskach pozostawili ślad czegoś, co dziś można porównać do focacci. Zatem nie jest to w pełni prawdą.

2. Zamawiając pizzę masz pewność, że zjesz sporo za rozsądną cenę.
Nino’s Bellisima Pizzeria w Nowym Jorku sprzedaje pizzę za ok. 1 000$ – w składnikach doszukacie się między innymi kawioru i homara. Czyli można się zdziwić 🙂

3. Najczęściej zamawianą pizzą jest po prostu pizza z serem.
Według badań przeprowadzonych w 2013 roku większość osób zamawiających pizzę decyduje się na dobór dodatków, a ser pozostaje jednym (a nie jedynym) z nich.

4. Pepperoni to jeden z najbardziej włoskich dodatków do pizzy.
Choć faktycznie pizza z dodatkiem kiełbaski pepperoni jest jedną z najpopularniejszych wśród miłośników tego dania, okazuje się, że pizza pepperoni to danie amerykańsko-włoskie, które na całym świecie kojarzy się z dodatkiem mięsnym, a we Włoszech, ze względu na tłumaczenie słowa pepperoni oznacza po prostu pizzę z dodatkiem papryki.

5. Pizzę należy odgrzewać wyłącznie w mikrofalówce.
Nie tylko! Dobry jest też grill, a jeszcze lepsza patelnia. Zerknijcie na prostą instrukcję jak dobrze odgrzać pizzę zaproponowaną przez Anthony Falco z pizzerii Roberta’s znajdującej się na Brooklynie.

o-ROBERTAS-570

6. Hawajska pizza została wymyślona na Hawajach.
Jak się okazuje – pizzę hawajską prawdopodobnie wynalazł człowiek z Kanady 🙂

7. Największe sieciowe firmy sprzedające pizzę prowadzą uczciwą konkurencję, więc nie mamy się czego obawiać, jako klienci.
W wielu miejscach, m.in. w Lake City na Florydzie, doszło do poważnych sytuacji związanych z eliminacją konkurencji – w 2011 roku pracownicy Domino’s Pizza podpalili sąsiednią pizzerię Papa John’s, by zwiększyć sprzedaż u siebie. Uuups!

Ps. Czy wiecie, że jedna z pierwszych firm sprzedająca mrożoną pizzę w Stanach Zjednoczonych została stworzona przez rodzinę o nazwisku Pizza? 🙂

A Wy, co wiecie o waszej ulubionej pizzy?
Dobre pizzerie znajdziecie na www.GdzieZjesc.info (pamiętajcie, by po lewej stronie wybrać Wasze województwo!). Czekamy na Wasze opinie i komentarze!

fotor_13975571463852

Materiał przygotowano na podstawie Artykułu „7 Basic Pizza Myths You Probably Still Believe„. Część zdjęć pochodzi ze strony HuffingtonPost, pozostałe są autorstwa Ani Dębskiej.

Powiedz nam co sądzisz o tym artykule: