Blog Kulinarny GdzieZjesc.info - Porozmawiajmy o jedzeniu - Gotowanie - Podróże kulinarne

Zainspiruj się na nowo

3Właścicielu restauracji, szefie kuchni – to nie będzie długi monotonny wykład na temat jakości Waszej pracy, wytykający Wasze błędy i pokazujący słabości – przed Wami bardzo krótki wpis na blogu, który ma być dla Was małą inpspiracją na jesienne dni i czymś w rodzaju zadania domowego.

Otóż w tej całej codziennej bieganinie zróbcie coś dla siebie i dla Waszej głowy – znajdźcie nowe inspiracje do jesienno-zimowej karty menu. Jak? Poświećcie jeden dzień tylko sobie. Nie! Nie mówcie, że nie macie na to czasu, bo to bzdura. Wypróbujcie te kilka małych kroków, kóre odmienią Waszą pracę w restauracji. Zobaczycie!

Na początek… wyjdźcie na spacer, odwiedźcie najbliższy targ – ten zwykły, niedaleko Waszego domu lub pracy, i ten „hipsterski” – modny, przepełniony produktami fit i bio. Zobaczcie, co jest teraz modne i jednocześnie świeże i na czasie.

1Odwiedźcie księgarnię i sprawcie sobie prezent – nową książkę kucharską. Spacerując zahaczcie o kiosk z gazetami i wybierzcie nowe czasopisma kulinarne – wystarczą dwa takie, na widok których pociekła Wam ślinka.

Z książką i gazetami pod pachą znajdźcie miłą przytulną restaurację i zjedzcie tam obiad, ciesząc się posiłkiem, którego nie mieliście okazji kosztować i rozkoszując się przepisami z zakupionej prasy.

2Na koniec wróćcie do restauracji, usiądźcie przed komputerem i tym razem nie zajmujcie się wyłącznie płaceniem rachunków, czy wysłaniem ofert, ale pooglądajcie blogi kulinarne, nowe wpisy na kanałach społecznościowych popularnych i cenionych przez gości restauracji.

A wieczorem wejdźcie do kuchni i ugotujcie dla siebie i swoich najbliższych (rodziny i współpracowników) coś, na co naprawdę macie ochotę.

To będzie zupełnie nowa wizyta w kuchni i praca z odświeżoną, pełną inspiracji głową. Miłego dnia!

Fot. Pinterest

Powiedz nam co sądzisz o tym artykule: