Blog Kulinarny GdzieZjesc.info - Porozmawiajmy o jedzeniu - Gotowanie - Podróże kulinarne

Tak smakuje Chile! Relacja ze spotkania w Ambasadzie Republiki Chile w Warszawie

Przed kilkoma dniami nasza Redakcja miała okazję odwiedzić Ambasadę Republiki Chile, która wspólnie z Biurem Promocji Eksportu PROCHILE zorganizowała spotkanie ze smakami Chile.

Autorem pokazu live cooking chilijskich produktów gourmet był Alejo Torreblanca, chilijski szef kuchni, który posiada duże doświadczenie i specjalizuje się w kuchni śródziemnomorskiej. Alejo pracował przez ponad dwanaście lat w prestiżowych restauracjach w Barcelonie, San Sebastian, Marbelli i na Majorce. W Polsce otworzył restaurację Valparaiso w Krakowie, która specjalizuje się w kuchni hiszpańskiej i latynoskiej.

Menu, które przygotował, oparte było na bazie tradycyjnych składników z Chile: owoców morza, świeżych i aromatycznych ziół, quinoa, a także oliwy – jeszcze mało znanej w Polsce – z awokado. Nasza Redakcja degustowała też doskonałe chilijskie wina – przepełnione aromatami, wyborne. Bohaterem spotkania był również drink pisco sour.

Fantastyczna kuchnia, uśmiechnięci goście, doskonałe produkty – to przedsmak podróży do Chile. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, podczas którego mogliśmy kosztować tak wybornych smaków. Czekamy na te produkty w Polsce i do zobaczenia w Chile!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego popołudnia:

Powiedz nam co sądzisz o tym artykule: